זאקופנה Zakopane היא עיירת נופש בטבע קסום הנמצאת בחלקה הדרומי של פולין. העיירה נמצאת ברקע נוף פסטורלי עוצר נשימה. עיירת זקופנה ממוקמת בין הרים, זוהי העיר הגבוהה ביותר בפולין, גובהה יותר מ-800 מטר מעל גובה פני הים, בזקופנה יש מגוון אטרקציות תיירותיות. אפשר לבקר בפארק הלאומי טטרה, או לנסוע ברכבל לפסגת הר גובאובקה ולצפות בנוף המדהים של ההרים ושל העיר. הלוקיישן כאן הוא אידיאלי, תוכלו לצאת ולבקר במוקדי העניין בסביבה הקרובה: עמק קוסקיוליסקה המציע מסלולים בהם הטבע מוצג במלוא הדרו, פסגת קספרובי-ווירך (Kasprowy Wierch) אליה מגיעים עם רכבל-קרון שלצידו אטרקציה נהדרת – מגלשת הרים, ובפסגתו נופים מדהימים ושוק מקומי, בנוסף תוכלו לטייל בנהר ה-Dunajec . ועוד אטרקציות מטריפות לכל המשפחה. אחד המסלולים הפופולרים ביותר בזקופנה הוא עמק Strazyska Valley. זה הוא עמק יפה ובו נחל שזורם בין הרים עם מפל נחמד בסופו ואפשרות לעלות להר שממנו נשקפת תצפית מקסימה על זקופנה והאזור. הקרבה לעיר עצמה הופכת גם היא את העמק לאחד המסלולים הנגישים ביותר למטיילים בזקופנה.
 כנסו כאן לראות מה יש לעשות בזקופנה https://vanl.ink/ubTQz.

מזג אוויר: כיאה לאזור המשמש כאתר סקי, זקופנה מציגה בחלק משמעותי מימות השנה טמפרטורות נמוכות במיוחד (וגם הגובה שלה כמובן תורם לכך). בחודשי הקיץ, החמים יותר (יולי-אוגוסט), אתם יכולים לצפות לטמפרטורות ממוצעות של כ-18 מעלות צלזיוס. בעונות המעבר הטמפרטורה הממוצעת הצפויה נעה לרוב סביב 5-10 מעלות.

נמל התעופה הקרוב ביותר הוא בקרקוב כ-100 ק"מ מזקופנה משך הנסיעה מנמל התעופה הוא שעה ו45 דק'. כמו''כ יש את נמל התעופה בקטובי'ץ שהוא 200 ק''מ מזקופנה משך הנסיעה הוא כשעתיים וחצי.

קברי צדיקים: העיירה זקופנה ממוקמת במרכז בין קברי הצדיקים הקבורים בפולין ובהונגריה שעה וחצי נסיעה מהעיר צאנז, 3 שעות נסיעה מציונו של הרה''ק רבי ר' אלימלך מליזענסק, וכ3 וחצי שעות נסיעה מקרעסטיר מקום מנוחתו של הרה''ק רבי ישע'י זיע''א,

פינה יהודית: לאחר ההצלחה הגדולה בשנה הקודמת ולאור הביקוש הרב. השנה יפתח לראשונה מלון ספא מפנק עם לינה עם ארוחות כשרות למהדרין Zakopane kosher ארוחות שף ברמה גבוהה. בית כנסת מיוחד ומינייני תפילות בימי חול ושבת, . במשך השנים האחרונות החלו הרבה יהודים חרדים מאנ''ש לגלות את העיר זקופנה היות והוא מאד דומה לכל ערי הנופש בשוייץ ובאוסטריה, ההרים והנוף הפסטרולי ובעיקר מזג אויר הצח והנקי.

מחכים לבואכם:
יהושע אונגר
וצוות Zakopane kosher